Publikacje prasowe

Piotr Kubalka o startup’ach w Rekruterze!

startup

Piotr Kubalka o startup’ach w Rekruterze!

Zapraszamy do przeczytania artykułu „Nowa firma w Polsce. Czy Twój start up ma szansę na sukces?”

Polskie startupy osiągały w przeszłości duże sukcesy zarówno na rynku rodzimym jak i zagranicznym. Wielu ekspertów przekonuje jednak, że przed nami trudny okres ekonomiczny- czytamy w „Rekruterze”. Czy nadchodzący kryzys utrudni zadanie młodym przedsiębiorcom?

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą publikacją na stronach Rekrutera, gdzie wśród ekspertów znalazł się Head of J.Dauman Group – Piotr Kubalka.

Piotr Kubalka w artykule porusza kwestię dostępu do kapitału i przytacza przykład Wielkiej Brytanii. Wskazuje, że Wielka Brytania posiada program EIS (Enterprise Investment Scheme), który umożliwia firmom i osobom fizycznym inwestowanie w startupy i odliczanie zysków od podstawy opodatkowania. Ten prosty mechanizm zachęca Brytyjczyków oraz firmy działające na terenie Wielkiej Brytanii do inwestowania w projekty, co może być kluczem do ich sukcesu. Piotr Kubalka sugeruje, że podobne rozwiązania prawne mogłyby pomóc polskim startupom w pozyskiwaniu kapitału, co jest kluczowe dla ich rozwoju.

Warto zauważyć, że Wielka Brytania jest liderem w Europie pod względem liczby „jednorożców” (startupów o wartości przekraczającej 1 miliard dolarów), co może być inspiracją dla innych krajów, w tym Polski, w zakresie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju startupów i przyciągania inwestorów prywatnych.

https://www.magazynrekruter.pl/nowa-firma-w-polsce-czy-twoj-startup-ma-szanse-na-sukces/